Képesek-e kiszagolni a kutyák a félelmet?
Hányszor hallottuk már azt a mondatot, hogy nem szabad az ebtől félni, mert azt az állat megérzi. Ennek következtében domináns lesz és nekünk támad. Valóban olyan szuper képességekkel rendelkeznének a kutyák, hogy képesek megérezni, ha egy ember tart…
Valóban képesek a kutyák kiszagolni a rákot?
Az ebek orra merőben másként működik, mint az embereké. Ennek a funkciónak a gyökereit a múltjukban találjuk, hiszen a kutyák őseinek nagy távolságokat kellett bejárniuk az élelemszerzés érdekében. Orruk ezenkívül információk kiszűrésére is képes a felszabaduló feromonokból. A…
A kutyával való alvás előnyei és hátrányai
Számos gazdi felengedi éjszakára kedvencét az ágyra, de sok kutyatartó úgy gondolja, hogy ez nem a legjobb ötlet. Mik lehetnek a veszélyei annak, ha megosztozol a fekhelyeden négylábú barátoddal? Van, aki a lehető legtermészetesebb módon beszél arról, hogy…
5 emberi viselkedés, amivel a kutyád agyára mész
Annak ellenére, hogy az ember és az eb a legóvatosabb becslések szerint is 10.000 éve együtt él, még mindig vannak olyan cselekedeteink, mozzanataink, melyeket a kutya ki nem állhat. Ezek a nem kívánatos emberi viselkedési formák pedig szorongó…
Kutyák emberre veszélyes betegségei
Háziállatként nevelt kutyáink alapvetően nem terjesztenek emberre is veszélyes betegségeket, azonban elkaphatnak olyan fertőzéseket más állatoktól, melyeket továbbadhatnak nekünk is. Ennek az esélye akkor a legnagyobb, ha nem végzünk el bizonyos óvintézkedéseket. A betegségek többsége könnyen kezelhető, azonban…