Hasznos tippek az új kiskutyád sikeres oktatásához

Az új kiskutya örömforrás lehet az életedben, de ahhoz, hogy harmonikus kapcsolatot alakíts ki vele, és biztosítsd, hogy a házban mindenki boldogan éljen, fontos az alapos kiképzés. Az alábbiakban megosztunk néhány hasznos tippet az új kiskutyád sikeres kiképzéséhez,…

Kutyanevelés

5 helytelen pedagógiai módszer a kutyanevelésben

Nincs rossz kutya, csak rossz gazda – tartja a mondás. Noha a képlet ennél kissé árnyaltabb, kétségtelen tény, hogy az eb nem képes magától elsajátítani az emberrel való együttélés szabályait. Azokat lépésről-lépésre meg kell tanítani neki. Mik a…

Kutya koldul

Koldulás az asztalról: hogyan lehet leszoktatni róla a kutyát?

Szinte kivétel nélkül az összes ebtartónak ismerős a probléma, miszerint az asztalhoz ülve kedvence azonnal ott terem egy-két leeső falat reményében. Természetesen a gazdik ilyenkor képtelenek ellenállni a könyörgő szemeknek, és megosztják az ételt a négylábúval. Ez, az…

Kiskutya befogadása

Mielőtt kiskutyát fogadsz magadhoz

Azt megelőzően, hogy egy háziállattal osztanád meg az otthonod, érdemes feltenned magadnak néhány kérdést. Legyen szó kutyáról, macskáról, hörcsögről vagy papagájról, gondolkozz el rajta, hogy lesz-e elég időd, energiád és pénzed rá. Ha mind a három felvetésre igen…

Kutya kiszagolja a rákot

Valóban képesek a kutyák kiszagolni a rákot?

Az ebek orra merőben másként működik, mint az embereké. Ennek a funkciónak a gyökereit a múltjukban találjuk, hiszen a kutyák őseinek nagy távolságokat kellett bejárniuk az élelemszerzés érdekében. Orruk ezenkívül információk kiszűrésére is képes a felszabaduló feromonokból. A…