
5 helytelen pedagógiai módszer a kutyanevelésben
Nincs rossz kutya, csak rossz gazda – tartja a mondás. Noha a képlet ennél kissé árnyaltabb, kétségtelen tény, hogy az eb nem képes magától elsajátítani az emberrel való együttélés szabályait. Azokat lépésről-lépésre meg kell tanítani neki. Mik a…

Koldulás az asztalról: hogyan lehet leszoktatni róla a kutyát?
Szinte kivétel nélkül az összes ebtartónak ismerős a probléma, miszerint az asztalhoz ülve kedvence azonnal ott terem egy-két leeső falat reményében. Természetesen a gazdik ilyenkor képtelenek ellenállni a könyörgő szemeknek, és megosztják az ételt a négylábúval. Ez, az…

Mielőtt kiskutyát fogadsz magadhoz
Azt megelőzően, hogy egy háziállattal osztanád meg az otthonod, érdemes feltenned magadnak néhány kérdést. Legyen szó kutyáról, macskáról, hörcsögről vagy papagájról, gondolkozz el rajta, hogy lesz-e elég időd, energiád és pénzed rá. Ha mind a három felvetésre igen…

Valóban képesek a kutyák kiszagolni a rákot?
Az ebek orra merőben másként működik, mint az embereké. Ennek a funkciónak a gyökereit a múltjukban találjuk, hiszen a kutyák őseinek nagy távolságokat kellett bejárniuk az élelemszerzés érdekében. Orruk ezenkívül információk kiszűrésére is képes a felszabaduló feromonokból. A…

5 emberi viselkedés, amivel a kutyád agyára mész
Annak ellenére, hogy az ember és az eb a legóvatosabb becslések szerint is 10.000 éve együtt él, még mindig vannak olyan cselekedeteink, mozzanataink, melyeket a kutya ki nem állhat. Ezek a nem kívánatos emberi viselkedési formák pedig szorongó…